Bildspel12
Finns inte namnet på den du söker med på listan pröva med förnamn.efternamn@furuboda.se

Växel/reception

Tel: 044-781 46 00
Fax: 044-781 46 01
e-mail: info@furuboda.se

Konferens bokning
044-781 46 10
e-mail: bokningen@furuboda.se

Simhallen: 044-781 46 46

Furuboda Folkhögskola
Rektor och verksamhetschef
Jenny Anderberg, 044-781 46 51
e-mail: jenny.anderberg@furuboda.se

Biträdande rektor, Yngsjö
Marie Fasting, 044 781 46 59
e-mail: marie.fasting@furuboda.se

Biträdande rektor, Kristianstad
Kristina Lunderup, 044 781 48 48
e-mail: kristina.lunderup@furuboda.se

Skolkansli: 044-781 46 50
e-mail: fhsk@furuboda.se
Sommarkurser, kortkurser och rekreation: 044-781 47 00

Internat/boende
Rönnebo: 044-781 47 97
Björkebo: 044-781 47 99
Ekebo : 044-781 47 96
Tallebo : 044-781 47 79

Sång, musik & föredrag
Paul Skoog 044-781 46 25
mobil: 073-988 46 72
e-mail: paul.skoog@furuboda.se

Studiebesök
Marie Hallqvist 044 781 46 35
e-mail: marie.hallqvist@furuboda.se

Ekonomichef
Anna Andersson 044-781 46 20, 073-988 46 99
e-mail: anna.andersson@furuboda.se

Furuboda KompetensCenter
Kerstin Olofsson 044-781 46 22, 073-988 46 79
e-mail: kerstin.olofsson@furuboda.se

Fastighetsansvarig
Rune Persson
mobil: 073-988 46 90
e-mail: rune.persson@furuboda.se

IT-ansvarig
Jonas Paulsson 044-781 46 75
mobil: 073-988 46 75
e-mail: jonas.paulsson@furuboda.se

Personalchef
Ann Andersson 044-781 46 31
mobil: 073-988 46 81
e-mail: ann.andersson@furuboda.se

Besöksadresser:
Furuboda folkhögskola
Furubodavägen 247
Väg 118, 12 km söder om Åhus

Furuboda Folkhögskola,  Kristianstad
Blekingevägen 6
291 54 Kristianstad

Furuboda Folkhögskola, Malmö
Fagerstagatan 1b , Malmö

Furuboda Assistans AB

Gunilla Malmsten, VD
Telefon: 044-781 48 51
E-post: gunilla.malmsten@furuboda.se

Ledning Furuboda Assistans Se mer här