Kontakta oss

För kontaktuppgifter till ledningsgrupp och övergripande administrativ personal, se nedan.

För för övrig personal, se kontaktsidorna för respektive ort:

Furuboda Yngsjö

Furuboda Malmö

Furuboda Kristianstad

 

Om du inte hittar den du söker, prova fornamn.efternamn@furuboda.se, alternativt kontakta växeln, tel. 044-781 46 00.

Se även…

Kontakt Furuboda Assistans (extern länk)

Växel/Reception

Furuboda folkhögskola

044-781 46 00

info@furuboda.se

Ledningsgrupp

personal

Jenny Anderberg

Rektor/verksamhetschef

076-555 88 80

jenny.anderberg@furuboda.se

personal

Kristina Lunderup

Biträdande rektor Kristianstad

073-941 46 08

kristina.lunderup@furuboda.se

personal

Hans Skäremo

Biträdande rektor Yngsjö

044-781 46 59

hans.skaremo@furuboda.se

personal

Ann Andersson

Personalchef

073-988 46 81

ann.andersson@furuboda.se

personal

Anna Andersson

Ekonomichef

073-988 46 99

anna.andersson@furuboda.se

personal

Nina Andersson

Chef Hälsa & Assistans

044-781 46 21

nina.andersson@furuboda.se

personal

Monica Deger

Kommunikationschef

070-410 03 11

monica.deger@furuboda.se

personal

Kerstin Olofsson

Chef Kompetenscenter

044-781 46 22

kerstin.olofsson@furuboda.se

personal

Rune Persson

Fastighetschef

073-988 46 90

rune.persson@furuboda.se

Övergripande administrativ personal

personal

Ricard Lindblad

IT-ansvarig

044-781 46 74

ricard.lindblad@furuboda.se

personal

Matilda Andin

Kommunikatör

073-941 46 97

matilda.andin@furuboda.se

personal

Carina Rosqvist

Administration löner, gåvor & medlemskap

044-781 46 32

carina.rosqvist@furuboda.se

personal

Carina Svensson

Ekonomi

044-781 46 33

carina.svensson@furuboda.se

personal

Cristina Håkansson

Ekonomi

044-781 46 37

cristina.hakansson@furuboda.se

personal

Christin Möller

Ekonomi

044-781 46 01

christin.moller@furuboda.se

personal

Violeta Adolfsson

Ekonomi

044-781 48 61

violeta.adolfsson@furuboda.se